Karsiyakadan Haberler

Yayınlarımız :
Yükleniyor

Karsiyakadan Haberler

Cihan Kore Kütüphane Açılışı

  İzmir karşıyaka'nın hiper başkanı yine durmak dinlenmek bilmeden karşıyakamız için ve karşıyakalılar için hizmetlerine tam gaz devam etmekte.Sayın başkanımız tamam demeden ve hizmet vermek karşıyakamızı daha yaşanır kültürlü olması için yoğun çaba harcamıştır.
  Toplumda okuma alışkanlığının kazanılması adına edebi eserlere erişimi kolaylatırmak için çalışan karşıyaka belediyesi,kentimize yeni bir kütüphane kazandırdı.Girne Kültürpark içerisinde yer alan kütüphaneye, yaşamı boyunca eğitime önemli katkılarda bulunan ve bir yıl önce vefat eden hayırsever iş insanı Cihat Kora’nın adı verildi.Kora’nın ailesinin de elektronik donanım ve kitap desteğinde bulunduğu kütüphanede, bağış ve satın alma yoluyla temin edilen 4 binden fazla eser halkın kullanımına sunuldu.
Kütüphane1
KütüphaneCihat Kora’nın ailesi ve vatandaşların da katıldığı törenle kütüphanenin açılışını yapan 
  Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Karşıyaka eğitim düzeyi en yüksek; kültür, sanat ve sosyal yaşam açısından en zengin kentlerden birisi. Bu nedenle Karşıyaka ile gurur duyuyoruz. Ancak gururlanmak yetmez, bu kimliğe daha çok şey katmak gerekir. Seçim kampanyası sırasında en çok talep edilen şey kütüphaneydi. Ben de Türkiye’de en güzel kütüphaneyi yapacağımız kent olarak Karşıyaka’yı düşündüm. Halen bu sözün gerçekleşmesi için çaba gösteriyorum. Bu süreç içinde elbette ki boş durmayacağız. Karşıyaka’nın her mahallesine kütüphane kazandıracağız. Bahriye Üçok Mahallesi’ne bu kütüphaneyi açtık. Ardından Bostanlı, Aksoy, Zübeyde Hanım gelecek, hepsini planladık. Ardı ardına açacağız. Çok yakında tüm kütüphanelerimizin dijital kısmını da oluşturarak dünyadaki kütüphaneler ile bağlantılı hale getireceğiz. Bugün, kütüphanemizin açılışıyla birlikte bu kentin en önemli değerlerinden birisi olan Cihat Kora’yı da sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. Burada onun adını yaşatmak bizim için onurdur” dedi.
  Açılış törenine katılan merhum Cihat Kora’nın oğlu, Alkim Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Kora da konuşmasında şunları kaydetti: “Babam gerçek bir eğitim gönüllüsüydü. Laik Atatürk ilkeleri doğrultusunda eğitime çok büyük önem veriyordu. 2007 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen sevgili Cihat Kora babamızın her zaman söylediği bir cümle vardı: “Bu topraklardan kazanıyoruz, topluma borcumuz var.” Bu anlayışla bugüne kadar 12 okul açtık. Bugün Cihat Kora adına Karşıyaka’da bu kütüphanenin açılışını yapmak da ailemiz adına manen inanamayacağınız kadar değer taşıyor. Başkanımız Cemil Tugay’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”
Kütüphane2


  Pandemi tedbirlerine uygun olarak halka hizmet vermeye başlayan Cihat Kora Kütüphanesi, hafta içi her gün 10.00 ile 16.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Üyeler yerli-yabancı edebiyat, inceleme- araştırma ve çocuk kitaplarının bulunduğu tesisten 15 gün içinde 2 adet kitap ödünç alabiliyor. Dileyen vatandaşlar kütüphaneye kitap bağışında bulunabiliyor. Ayrıca kütüphanenin içerisinde ve bahçesinde çalışma alanları bulunuyor ve ücretsiz internet hizmeti de sunuluyor.
  Karşıyaka belediyesi ve emeği geçen herkese karşıyaka halkı minnettardır.İşi şhow olmayanın sadece hizmet verenin karşıyaka halkının nazarında yeri her zaman vardır.Başta merhum Cihat Kora'ya Allahtan rahmet ailesine binlerce kez teşekkürlerimizi sunar,bu büyük hizmetin düşünülmesinden tutun bu hizmet için yoğun çalışma ve çaba harcayan herkesin ellerine emeğine yüreğine sağlık. 

Bu Yazımıza Yıldız Verin

Yayın Etiketleri :

Yorum Gönder

0 Yorumlar


reklam
reklam1